2033/783
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Pandean”. Tre væglamper af aluminium og orangelakeret metal. Udført og mærket hos Lyfa. 1970erne. H. 36. (3)
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Beslag til vægophæng medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud