2137/​2010

Omega

Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Seamaster de Ville. Mekanisk værk med manuelt optræk og dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af sort læder med forgyldt Omega C-spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.

Original lænke af forgyldt stål medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 15. september 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK