2137/2010
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Seamaster de Ville. Mekanisk værk med manuelt optræk og dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af sort læder med forgyldt Omega C-spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Original lænke af forgyldt stål medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag