2142/883
Dansk møbeldesign
Et sæt på fire stole med stel af bejdset fyr, betrukket med grønligt møbelstof. 1970'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Betræk med smuds, pletter og huller.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag