2103/​761

Dansk snedkermester

Højrygget lænestol med forben af ask og bagben af bøg, sider og dybhæftet ryg betrukket med mørkegrønt, sømbeslået skind, sæde betrukket med grøn velour.,

Kraftig slitage, herunder ridser, mærker og revne på ene bagben. Skind med krakeleringer, smuds, pletter og defekter.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

27 bud

13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK