2103/761
Dansk snedkermester
Højrygget lænestol med forben af ask og bagben af bøg, sider og dybhæftet ryg betrukket med mørkegrønt, sømbeslået skind, sæde betrukket med grøn velour.,
Kraftig slitage, herunder ridser, mærker og revne på ene bagben. Skind med krakeleringer, smuds, pletter og defekter.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud