Foto endnu ikke klar
893/195
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, støbt med maskaroner, profileret stamme og seks svungne lysarme monteret til el. Régence form, 19. årh.s slutning. H. 85. Diam. 85.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag