2050/226
A. R. Kemplen (, ca. 1900)
Et møde ved køkkendøren. Sign. A. R. Kemplen. Olie på lærred. 45,5×41.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 703, 2001 nr. 214.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag