2248/​423

Fransk (?) Louis XVI konsolbord af forgyldt træ. Plade af Breche d'Alep marmor. Ca. 1780. H. 86. B. 98. D. 54.

Stel med nogen brugsslitage. Plade med mindre kantafslsg.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK