2048/48
En samling vandringsstokke af træ med greb af horn og gevir, én udskåret med ansigt, flere med emblemer. 20. årh. L. 82–98. (7)
To stokke mangler spids. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag