2043/311
Fem Delft kaminvaser af fajance, de tre med låg. Modelleret med fugl og dekoreret i blå med blomsterkurve. Sign. BP for Maria Bredervelt. 18. årh. H. 24 og 35. (5)
Alle dele kraftig restaureret. Afslag. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud