2124/​999

Norsk design

Pendel med skærm af opalglas dekoreret med sort stregmønster og skærmholder af messing. Udført og mærket hos T. Røste & Co. H. 41.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt