2124/999
Norsk design
Pendel med skærm af opalglas dekoreret med sort stregmønster og skærmholder af messing. Udført og mærket hos T. Røste & Co. H. 41.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt