2025/8500
Louis Caravaque, stil, 18. årh.
Portræt af Zar Peter den Store af Rusland i rustning og hermelinskåbe (1672–1725), regent fra 1682. Olie på lærred. 77×63.
Mærker, afskalninger, krakeleringer og retoucheringer.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag