Foto endnu ikke klar
895/282
Fransk empire Retour d' Egypte påklædningsspejl af mahogni, beslag af forgyldt bronze i form af egyptiske buster og bladværk. 19. årh.s begyndelse. H. 200. B. 105. D. 68.
Proveniens: Har stået i brudesuiten på Holckenhavn Slot de sidste 20 år.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag