2140/126
Løskolbe af nøddetræ med kolbekasse, beslag og kolbekappe af messing. 18. årh.s slutning. L. 23.
Brugsspor. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag