2022/268
Indopersisk stålskåret skjold Dhal ca. 52 cm. i diameter med med skrifttegn langs randen og resten af fladen dækket af figurer til hest samt dyr. 19. årh. (1)
Jernet noget rustmærket.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud