1850/31
Henrik Jespersen (f. Ondløse 1853, d. Frederiksberg 1936)
Bjerglandskab med blomstrende rhododendron. Sign. Henrik J. Olie på lærred. 47×74,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag