2446/​144

Et par kandelabre af forgyldt bronze, hver med én lige og fire svungne lysarme, støbt med blomster, bladværk og kæmninger. Rokokoform. 19. årh. H. 50. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?