2446/144
Et par kandelabre af forgyldt bronze, hver med én lige og fire svungne lysarme, støbt med blomster, bladværk og kæmninger. Rokokoform. 19. årh. H. 50. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering