Michael Bevilacqua (f. Carmel, California 1966)
“Evollove”, 2007. Sign. dateret samt med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 153×122. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Faurschou, København (MBE-2007–20). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017