1821/62
Stephan Abel Sinding (f. Trondheim 1846, d. Paris 1922)
“To Mennesker”. Sign. Stephan Sinding 1889. Skulptur af terrakotta. H. 26.
Enkelte ridser. Behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud