2016/58
Ubekendt maler, 18. årh.
Susanne og de to ældste. Usigneret. Olie på lærred. 72×57.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 447, 1983 nr. 262.
Krakeleringer. Doubleret. Enkelte små retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud