2426/​930

Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)

“Governor”. Rektangulært sofabord af palisander med medeben, top med ternet mønster. Model FD 514. Udført og mærket hos France & Søn. H. 49. L. 130. B. 65.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Kanthak/afslag.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

1152430 2.100 DKK
1066288 2.000 DKK