2144/980
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol af palisander, sæde betrukket med sort skind. Model 57. Formgivet 1959. Udført hos J.L. Møbelfabrik.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||