2413/81
Svensk sauceskål af sølv, indvendig forgyldt, på fast underfad med gadroneret fane. Mester Johan Petter Grönvall, Stockholm 1831. Vægt 490 g.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud