2016/174
Laura O. A. Sarauw (f. Sorø 1853, d. Villa Valmont, Cannes 1912)
Parti fra Dragør med udsigt fra et stræde mod havet. Sign. L. S. 92. Olie på lærred. 36×30.
Talrige mindre krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud