2115/853
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Et sæt på tre indskudsborde med knockdown stel af teak. Model 95. Udført og stemplet hos Jason. H. 44–48. B. 36–60. D. 38–40. (3)
Litteratur: Mobilia 1957
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||