Foto endnu ikke klar
893/33
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti med sejlskibe og hestevogn. Sign. Chr. Blache 1872. Olie på lærred. 98×167.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag