1709/81
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Fiskerbåd i hårdt vejr ud for en klippekyst. Sign. H. D. Olie på lærred monteret på malepap. 25×40.
Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag