2004/633
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
“Grand Prix”. 10 middagsknive med skafter af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. L. 20. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte skafter med mindre buler for enden.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud