2119/34
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Parti fra Ribe. Sign. Aug. Fischer 1917. Olie på lærred. 37×29,5.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag