2033/1001
Ubekendt maler, 20. årh.
Partier fra Grand Canal i Venedig. Sign. monogram, det ene dateret 1943. Akvarel på papir. Lysmål 37,5×56. (2)
Undersøgt i ramme. Fugtskjolder. Papiret er lettere gulnet.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag