1705/9039
Kristian Ejner Martinus Corell (f. København 1903)
Kystparti fra Aarhus Bugten med udsigt mod byen. Sign. K.E.M. Corell. Olie på lærred. 66×96.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
Vurdering
Hammerslag