2414/262
To figurer af bemalt terracotta i form af hunde med isatte øjne af glas, dels et par foxterrierer H. 22 cm samt en setter H. 23,5 cm. Antagelig England 19. årh.s slutning. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Foxterrier-gruppen med reparation på benene.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud