2204/​282

En samling kinesiske tallerkener af porcelæn, dekorerede med blomster og drager, heraf én Green & Gold med gennembrudt fane. 19.-20. årh. Diam. 15–16,5. (6)

To tallerkener med hårrevner. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK