2204/282
En samling kinesiske tallerkener af porcelæn, dekorerede med blomster og drager, heraf én Green & Gold med gennembrudt fane. 19.-20. årh. Diam. 15–16,5. (6)
To tallerkener med hårrevner. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag