Zhao Bo (f. 1974)
“Let's go to China”. Sign. Zhao Bo 2005; signed, titled and dated on the reverse. Olie på lærred. 200×140. Uindrammet.
Udstillet: “FunFunFun”, ARoS, Aarhus Kunstmuseum, februar - maj 2008. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018