2443/​56

“Amor et Psyke”. Fransk kaminur af patineret metal på base af marmor, urskive af hvid emalje dekoreret med arabertal. Efter A. Canova. 20. årh. H. 56. B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Marmor med revner/afslag. Urskive med afslag.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?