2004/696
Poul S. Christiansen (f. Hundevad 1855, d. København 1933)
Poul S. Christiansen: “Præsteportræt”, 1920. Sign. monogram. Olie på lærred. 62×49.
Portræt af sognepræst Johannes Talleruphuus.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud