2132/​8538

P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875)

Søparti med køer i vandkanten. Usigneret. Dateret 1. sept. 1867. Blyant på papir. Lysmål 25,8×35,4.

Let gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.

Kunst på papir, 9. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr

Hammerslag

2.000 kr

2.000 kr