2144/22
Guido Reni, kopi efter, 18. årh.
Sankt Sebastian. Sign. Zichy. Olie på lærred. 136×100.
Krakeleringer. Større afskalninger. Retoucheringer. Behov for en overfladerensning. Lærredet er dubleret. Ridser på lærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag