Ole Ahlberg (f. København 1949)
“Blå blomst”. Sign. Ahlberg 1990. Olie på lærred. 100×81.
Litteratur: Bjarne Skov (red): “Dossier. Ole Ahlberg”, 1993, geng. i farver side 138.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020