Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)
Fugl Fønix. Sign. Jens Flemming. Marmor. Unik. H. 34. Monteret på sokkel af sort marmor. H. inkl. sokkel 43.
Proveniens: Galerie Jerome, København.
Nogle mindre overfladeridser og mærker. Sort marmor base med to afslag.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021