Danske malere 19.-20. årh.
En lille samling tegninger med motiver af dyr. Usign. Bly/tusch og lavering på papir. 10×7,5–20×32. Uindrammede. (6)
Proveniens: Kunsthistoriker og tidl. museumsdirektør Hanne Finsen.
Flere med folder og krøl. Enkelte med pletter.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
24 bud