12148/214
Axel Locher (f. København 1879, d. Hjørring 1941)
Siddende herre af bemalet og patineret gips. Sign. Axel Locher. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre chip på højre hånd.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud