2441/​632

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Seks stole med stel af palisander, betrukket i sæder med brunt skind. Udført og mærket Vejle Stole- og møbelfabrik. 1960'erne. (6)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1006443 6.000 DKK