L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933)
“Solskin. Sneklædt landevej forbi huse til venstre”. Sign. L. A. Ring 1910. Olie på lærred. 20×26.
H. Chr. Christensens fortegnelse over L. A. Rings malerier nr. 641.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020