2434/3
Margretebæger af porcelæn, udvendig prydet med bleu royal glasur. 3374. Royal Copenhagen, montering af forgyldt sterlingsølv, A. Michelsen. H. 11,5 cm.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravering på sølv i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud