1847/136
Kanneleret piedestal af bemalet træ. Sverige, 19. årh. H. 120. B. 35. D. 35.
Afskallet maling. Slitage.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag
Afskallet maling. Slitage.