2110/42
Lommeur af 18 kt. guld med nøgleoptræk, hvidemaljeret skive med arabertal, støvkapsel af guld. 19. årh. Vægt ca. 99 g. Diam. 5,4.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hårrevner på skive. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud