1327/1313
Et par perleørestikker af 14 kt. guld hver prydet med ferskvands kulturperle. (2)
Proveniens: Boet efter Gladys og Riccardo Guiseppe de Giglio.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juli 2013
Vurdering
Hammerslag