2432/4
Andreas Fritz (f. Mov 1828, d. Louisenhøj 1906)
“Havbakkerne ved Ørnereden ved Aarhus”. Sign. A. Fritz 1889. Olie på lærred. 65×84.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag